Lykantropové

1. ledna 2009 v 17:14 | Alea Gabrielle |  lycanthropy
Lykantropové jsou prastará rasa, která má schopnost ovládat některá zvířata a brát na sebe jejich podobu. Podle druhů ovládaných zvířat dělíme lykantropy do skupin. Spřízněnost mezi lykantropy a lidmi je veliká, důkazem je, že i člověk se může stát lykantropem, byt´ slabším než praví lykantropové. Lykantropové se dožívají velmi vysokého věku, není známo jejich nejvyšší možné stáří, ale jsou známy exempláře staré několik tisíc let.


Jsou to velmi nebezpeční protivníci, protože na ně normální zbraně vůbec nepůsobí, jediné účinné jsou zbraně stříbrné. Ze stříbra mají panickou hrůzu.


Lykantrop je kdykoli schopen proměny z lidské do zvířecí podoby. Ve zvířecí podobě pak ztrácí část svojí inteligence, ale přibývá na agresivitě. Pokud lykantrop žije delší dobu ve volné přírodě, pravděpodobně se stane vůdcem smečky svého druhu. Lykantrop je schopen domluvit se s každým členem smečky a dát mu jednoduché rozkazy (například mu uložit, aby šel někam na výzvědy a nezdržoval se cestou lovem). Pokud je obyčejný člověk v boji s lykantropem zraněn kousnutím, tak je velká pravděpodobnost, že se nakazí lykantropií. Nemoc se poprvé projeví při druhém úplňku. Nakažený bez svého vědomí (aniž by věděl, co dělá) vstane, vyběhne do lesa a tam se chová jako zvíře, k jehož druhu daný lykantrop náležel. Pokud potká člověka, napadne jej a pokusí se ho zabít. Vzhledem k tomu, že na jeho straně je zuřivost a také děs přepadeného, nezřídka se mu to podaří. K ránu se dotyčný vrátí do svého obydlí, nic si nepamatuje a probudí se zcela zničen a rozlámán. To trvá rok. Dotyčný vychází na lov vždy za úplňku. Posléze dojde k hlubší proměně, dotyčný si jednoho dne uvědomí svůj stav, ale většinou ho nechce léčit. Tou dobou již získává určité vlastnosti skutečných lykantropů, mezi jiným ovládání zvířat, ale také strach ze stříbra. Poté většinou odejde do lesa, kde žije životem divoké šelmy. Časem se pokusí ovládnout nějakou smečku, ale vzhledem k tomu, že nemá sílu a schopnosti skutečného lykantropa, jeho souboj s vůdcem smečky pro něho většinou končí tragicky.

Za zapůjčení tohoto článku strašně moc děkuji Cindy Chambell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 catwoman catwoman | Web | 21. února 2009 v 17:18 | Reagovat

ahoj mam nove clanky ls jukni se :-) uz se moooc tesím na lvvz

2 Alcaray Alcaray | 23. února 2009 v 16:02 | Reagovat

to já taky!!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama